Świat brytyjskich seriali komediowych - od Johna Cleesa do Rowana Atkinsona, od Monty Pythona do Małej Brytanii, od czarno-białej taśmy do cyfrowych efektów specjalnych. Krótko mówiąc: Britcoms!
Alan Johnston banner
Blog > Komentarze do wpisu
Majówka w Nouvion: Kelnerki

Vicki Michelle (Yvette)

Data urodzenia: 14 grudnia 1950 (obecny wiek: 56 lat)
Miejsce urodzenie: Londyn
Stan cywilny: mężatka (mąż: Graham Fowler)

Zanim trafiła do "Allo! Allo!", przez całe lata 70. Vicki Michelle występowała w drobnych rólkach w filmie i telewizji, w tym w kilku spośród najważniejszych britcomów tamtej dekady, np. "The Two Ronnies" czy "The Goodies", a także w czołowym wówczas brytyjskim serialu kryminalnym, "The Professionals". Jak wielu późniejszych członków obsady "Allo! Allo!", pojawiała się także na krótko we wcześniejszych produkcjach duetu Croft - Lloyd, w tym przypadku "Are you being served?" i "Proszę wrócić, Pani Noah". 

W "Allo! Allo!" wzięła wszystko, co było do wzięcia - wystąpiła we wszystkich odcinkach, a także we wszystkich możliwych odsłonach przedstawienia teatralnego powstałego na bazie serialu. Po zamknięciu serialu skupiła się na bardzo intensywnej pracy scenicznej, w której nie ustaje do dziś. Jej najnowsze przedsięwzięcia artystyczne można śledzić w miarę na bieżąco na jej oficjalnej stronie, gdzie można też zobaczyć, jak teraz wygląda. Moim skromnym zdaniem, nieźle się trzyma! W marcu 2007 wraz z kilkoma innymi członkami obsady "Allo! Allo!" nakręciła w Manchesterze odcinek specjalny "Powrót Allo! Allo!", w którym, jak podkreśla na stronie, zagrała Yvette już po raz ostatni. 

Francesca Gonshaw (Maria) 

Francesca Gonshaw jest jedną z najbardziej zagadkowych postaci z obsady "Allo! Allo!". Pomimo moich wielokrotnych poszukiwań zarówno w polskim, jak i anglojęzycznym Internecie, udało mi się o niej znaleźć stosunkowo niewiele informacji. Cała jej aktywność aktorska przypadła na lata 80. kiedy zagrała w serialach obyczajowych "Crossroads", "Howards' Way" oraz oczywiście w "Allo! Allo!". W tym ostatnim wzięła udział tylko w trzech pierwszych seriach, zaś jej odejście było częścią pierwszego większego przemeblowania kadrowego w serialu, jakie miało miejsce na przełomie serii 3 i 4. Na gruncie fabularnym tłumaczono, dość głupkowato, że ukryła się w paczce z Czerwonego Krzyża, jednak nakleiła sobie za mało znaczków i została odesłana z powrotem do Szwajcarii.

Wszelki jej ślad urywa się na roku 1990. Na kilku forach internetowych trwały dyskusje, co się z nią może teraz dziać - dominuje pogląd, że żyje, ale całkowicie wycofała się z show-businessu. 

Sue Hodge (Mimi)

Data urodzenia: 4 czerwca 1955 (obecny wiek: 52 lata)
Stan cywilny: mężatka (mąż: Keith Richards, od 2003)

Przez większość swojego zawodowego życia, które rozpoczęło się już w wieku 15 lat, Sue Hodge była wziętą teatralna aktorką charakterystyczną. Wyróżniającą ją cechą, co wykorzystano także w naszym serialu, jest wzrost: zaledwie 145 cm. W teatrze robiła chyba już wszystko: była aktorką dramatyczną i komediową, mimem, grała w musicalach i repertuarze szekspirowskim (m.in. w "Wesołych kumoszkach z Windsoru").

"Allo! Allo!" było jej jedyną, ale jakże ważną większą przygodą z telewizją. W czwartej serii jej Mimi zastąpiła Marię jako druga po Yvette kelnerka Cafe Rene i szybko wpisała się w galerię bardzo wyrazistych postaci serialu. Aktorka wraca do tej roli do dziś, występując wraz z mężęm w luźno opartym na tej postaci przedstawieniu "Mimi and the Boy", którego oficjalna strona znajduje się tutaj .

***

Jutro: niemieccy oficerowie: von Strohm, Gruber, Geering.  

wtorek, 01 maja 2007, britcom

Polecane wpisy

  • Britcom People: Duet z "Małej Brytanii".

    Przez ostatnich kilka dni zastanawiałem się, czy powinienem osobno opisywać biografie osób ze świata britcomów na tej stronie, a osobno tworzyć hasła o nich na

  • Britcom People: Sir Nigel Hawthorne

    Data urodzenia: 5 kwietnia 1929 Miejsce urodzenia: Coventry, Anglia Data śmierci: 26 grudnia 2001 Wyobrażam sobie, że duża część Polaków, zwłaszcza z grupy o

  • Śmierć Grahama Chapmana

    Graham Chapman prowadził zdecydowanie najweselsze życie spośród szóstki członków kultowej grupy komików znanych jako ekipa Monty Pythona lub po prostu Pythoni.

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: