Świat brytyjskich seriali komediowych - od Johna Cleesa do Rowana Atkinsona, od Monty Pythona do Małej Brytanii, od czarno-białej taśmy do cyfrowych efektów specjalnych. Krótko mówiąc: Britcoms!
Alan Johnston banner
Blog > Komentarze do wpisu
Britcom People: Duet z "Małej Brytanii".

Przez ostatnich kilka dni zastanawiałem się, czy powinienem osobno opisywać biografie osób ze świata britcomów na tej stronie, a osobno tworzyć hasła o nich na polskiej Wikipedii (w którą jestem dość mocno zaangażowany, w tym jako administrator), czy też lepiej stworzyć jeden tekst i umieścić link do niego. Ostatecznie uznałem, że pisanie tego samego dwa razy nie ma sensu i dlatego od dzisiaj będę tu czasem wstawiał linki do (przede wszystkim stworzonych przeze mnie) haseł o twórcach britcomów na plWiki. A ponieważ Wikipedia to wolna encyklopedia, którą każdy może edytować, zachęcam do dodawania tam wszelkich dodatkowych, mających oparcie w źródłach, informacji, jakie macie na temat tych postaci.

Na dobry początek moje dwa najnowsze hasła z tej dziedziny, dotyczące twórców "Małej Brytanii". Przypomnę, że dwoma głównymi są:
- Matt Lucas oraz
- David Walliams .

Zachęcam do lektury!

 

czwartek, 12 lipca 2007, britcom

Polecane wpisy

  • Britcom People: Sir Nigel Hawthorne

    Data urodzenia: 5 kwietnia 1929 Miejsce urodzenia: Coventry, Anglia Data śmierci: 26 grudnia 2001 Wyobrażam sobie, że duża część Polaków, zwłaszcza z grupy o

  • Śmierć Grahama Chapmana

    Graham Chapman prowadził zdecydowanie najweselsze życie spośród szóstki członków kultowej grupy komików znanych jako ekipa Monty Pythona lub po prostu Pythoni.

  • Majówka w Nouvion: Włoch i stara Francuzka

    Gavin Richards (kapitan Bertorelli) urodzony: we wrześniiu 1946 (obecny wiek: 61 lat) Sam Kelly, grający kapitana Hansa Geeringa, od początku swego udziału w &

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: